onsemi NCP715MX33TBG
LDO Regulator, 50 mA, Ultra-Low Iq 3.3V, XDFN6
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页3 年前
Master Electronics
onsemi
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.96%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP715MX33TBG 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
NCP715 Series 50 mA 24 V Fixed Output LDO Linear Voltage Regulator - SC-70-5
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA fixed 50mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 24V 450mV@ 50mA 3mV 10mV DFN 1.5mm*1.5mm*400¦Ìm
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA Fixed 50mA 1 3V 2.5V 3V 24V 400mV@ 50mA 10mV 3mV SC-70-5 , 1mm
STMicroelectronicsLK112SM50TR
LK112 Series 200 mA 5 V Fixed LDO Voltage Regulator with Shutdown - SOT-23-5
STMicroelectronicsLK112SM33TR
LK112 Series 200 mA 3.3 V Fixed LDO Voltage Regulator with Shutdown - SOT-23-5
Fixed LDO Voltage Regulator, 3.6V to 16V, 300mV drop, 3.3V/150mA out, SOT-23-5
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO6
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA Fixed 50mA 1 3.3V 2.5V 3.3V 24V 350mV@ 50mA 10mV 3mV DFN , 1.5mm*1.5mm*400¦Ìm
LDO Regulator Pos 3.3V 0.2A 6-Pin XDFN T/R
LDO, FIXED, 3.3V, 0.05A, -40 TO 125DEG C;
IC REG LINEAR 3.3V 50MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) ROHS3Compliant voltage regulator linear 230mV 0.45mm 200mA -40C~125C TJ
Ic, Ldo Volt Reg, 0.05A, 3.3V, Xdfn-6; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4.3V; Input Voltage Max:24V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP715MX33TBG