onsemi NCP700BSN25T1G
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 2.5V
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页6 年前
Farnell
onsemi
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.01%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP700BSN25T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsTLV70033DDCT
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23-THIN -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70025DDCT
Texas InstrumentsTLV70025DDCR
STMicroelectronicsLDK120M10R
LDK120 Series 200 mA 1 V Fixed Output Low Noise LDO Regulator - SOT-23-5
STMicroelectronicsLDK120M29R
LDK120 Series 200 mA 2.9 V Fixed Output Low Noise LDO Regulator - SOT-23-5
STMicroelectronicsLDK120M25R
LDK120 Series 200 mA 2.5 V Fixed Output Low Noise LDO Regulator - SOT-23-5
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.23V Dropout, BICMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 5-Pin TSOP T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 140mV 3mm 200mA -40C~125C