onsemi NCP700BSN18T1G
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 1.8V, TSOP5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页6 年前
onsemi
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP700BSN18T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-01-07
LTD Date2022-07-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq and Low IGND, 150 mA, with Enable, V out : 5.0 V
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq and Low IGND, 150 mA, with Enable, V out : 4.5 V
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Dropout, Low Power, High Performance, with Enable Vout: 1.3 V
描述
NCP700B Series 1.8 V 0.2 A High PSRR BicMOS RF LDO Regulator - TSOP-5
NCP700BSN18T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGEREGULATOR, 200MA 1.8 V, +/-2.5V, 5-PIN TSOP
LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A 5-Pin TSOP T/R
NCP700 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 205mV 750mum 200mA -40C~125C
LDO, RF, 200MA, 1.8V, 6TSOP; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:1.8V; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:TSOP; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700