onsemi NCP694DSAN33T1G
Linear Voltage Regulator, VLDO, 1.0 A Vout: 3.3 V; Enable High w/Auto Discharge
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页4 年前
SHENGYU ELECTRONICS
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2010-01-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
MIC5255 Series 3.3 V Fixed Output 150 mA SMT µCap CMOS LDO Regulator - MLF-6
MIC5247 Series 6 V 150 mA SMT Low Voltage µCap Linear Regulator - SOT-23-5
LDO Regulator Pos 3.3V 0.01A 6-Pin VDFN T/R
描述
NCP694 Series 1 A 3.3 V Fixed Output SMT CMOS LDO Voltage Regulator - HSON-6
NCP694DSAN33T1G, DUAL LDO VOLTAGE REGULATOR, 1A, 3.3 V, 1.4 TO 6 VIN, 6-PIN HSON
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.1V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 3.3V 1A 6-Pin HSON EP T/R
NCP694 Tape & Reel (TR) Surface Mount Through Hole Over Current Over Temperature voltage regulator linear 180mV 750mum 1A 900mW