onsemi NCP662SQ33T1G
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq, 100 mA, Vout: 3.3 V; SC-82AB-4
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页21 年前
Future Electronics
Farnell
Augswan
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP662SQ33T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq, 100 mA, V out : 5.0 V
LDO Regulator, 450 mA, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 2.85V, Active Discharge
LDO Regulator, 450 mA, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 3.0V, Active Discharge
STMicroelectronicsLD3985M29R
Ultra low drop-low noise BiCMOS voltage regulators low ESR capacitors compatible
LDO Regulator Pos 5V 0.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube Automotive AEC-Q100
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V 0.5A 6-Pin(5+Tab) SOT-223 T/R
描述
NCP662SQ33T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,600MA,3.3V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82AB
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.42V Dropout, CMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R