onsemi NCP585DSN25T1G
Pwr Sply Func, Voltage Regulator, Ldo, SOT-23, Vs 1.4 to 6V, Pd 250MW, Vo 2.5V, Vn 30UV
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页16 年前
Augswan
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP585DSN25T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-09-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
NCP585 Series 300 mA 1 V Fixed Output SMT Tri-Mode CMOS LDO Regulator-SOT-23-5
Texas InstrumentsTLV70225DBVT
300-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
MCP1824 Series 1.8 V 300 mA Fixed Low Quiescent Current LDO Regulator - SOT-23-5
LDO Regulator Pos 3V 0.3A Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, LINEAR, LDO, SOT-23,IS 120UA, PD 0.254W, VO 1.2V
描述
NCP585 Series 300 mA 2.5 V Fixed Output SMT Tri-Mode CMOS LDO Regulator-SOT-23-5
LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 250mW 300mA 1.3mm
Linear Voltage Regulator, Tri-Mode, CMOS LDO, 300 mA, with Enable Vout: 2.5 V; Active High w/Auto Discharge, LP and FT Mode
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.48V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO VOLT REG, 0.3A, 2.5V, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.4V; Input Voltage Max: 6V; Fixed Output Voltage Nom.: 2.5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 300mA;