onsemi NCP584HSN18T1G
Pwr Sply Func, Voltage Regulator, Ldo, SOT-23, Vs 1.4 to 6V, Pd 250MW, Vo 1.8V, Vn 30UV
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页16 年前
Augswan
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP584HSN18T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Introduction Date2004-09-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Texas InstrumentsLP5951MF-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsLP5951MF-1.5/NOPB
Texas InstrumentsLP5951MF-2.0/NOPB
STMicroelectronicsLD39015M18R
LD39015 Series 1.8 V 150 mA Fixed Low Noise Voltage Regulator - SOT-23-5
STMicroelectronicsLD39015M25R
LD39015: 2.5 V 150 mA Low Quiescent Current Low Noise Voltage Regulator-SOT23-5
STMicroelectronicsLD39015M33R
LD39015 Series 3.3 V 150 mA Fixed Low Noise LDO Voltage Regulator - SOT-23-5
描述
NCP584 Series 200 mA 1.8 V Fixed Output Tri-Mode CMOS LDO Regulator - SOT-23-5
Linear Voltage Regulator, LDO, Tri-Mode, Low Iq, 200 mA Vout: 1.8 V; Active High, LP and FT Mode
LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A 5-Pin SOT-23 T/R
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 250mW 200mA 1.3mm
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT23-5
Ldo Voltage Regulator, 1.8V, 0.2A, 5-Sot-23; Output Type:fixed; Input Voltage Min:1.4V; Input Voltage Max:6V; Fixed Output Voltage Nom.:1.8V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:200Ma Rohs Compliant: Yes