onsemi NCP580SQ25T1G
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 150mW 120mA 2mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
SHENGYU ELECTRONICS
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NCP580SQ25T1G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-07-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2008-06-30
LTD Date2008-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Iq 3.0V Auto Discharge
Texas InstrumentsLP5907SNX-3.0/NOPB
250-mA, low-noise, high-PSRR, ultra-low-dropout voltage regulator with low IQ and enable
Texas InstrumentsLP5907SNX-1.2/NOPB
250mA ultra-low-noise low-Iq low-dropout (LDO) linear regulator 4-X2SON -40 to 125
Texas InstrumentsLP5907UVX19/NOPB
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Iq 2.85V Non-Auto Discharge
LDO Regulator, 150 mA, Ultra-Low Iq 2.85V Auto Discharge
描述
Ultra Low Noise 120mA LDO (with enable)
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.5V 0.12A 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
IC REG LINEAR 2.5V 120MA SC-82AB