onsemi NCP4687DSN18T1G
NCP4671 Series 400 mA 1.8 V Fixed Output Dual Rail LDO Linear Regulator-SOT-23-5
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页11 年前
Farnell
onsemi
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2011-09-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Voltage Regulator, CMOS-LDO, 500 mA VOUT = 1.8 V
Voltage Regulator, CMOS-LDO, 500 mA VOUT = 2.5 V
STMicroelectronicsLD3985M25R
LD3985 Series 150 mA 2.5 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
STMicroelectronicsLD3985M18R
LD3985 Series 150 mA 1.8 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
STMicroelectronicsLD3985M27R
LD3985 Series 150 mA 2.7 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
Texas InstrumentsTPS78218DDCR
描述
Linear Voltage Regulator, LDO, 500 mA 1.8V
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.41V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT23-5
LDO, FIXED, 1.8V, 0.5A, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 500mA