onsemi NCP4682DSQ28T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 2.8V
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页13 年前
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2011-01-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2013-11-15
LTD Date2014-02-17
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Obsolete Lead Free Positive 2010 Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 400mW 150mA 550mum
Texas InstrumentsTLV71733PDQNT
Texas InstrumentsTLV71325PDQNR
150-mA, capacitor-free low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
Texas InstrumentsTLV71733PDQNR
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
描述
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SC82AB / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SC-82AB
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 380mW 150mA 1mm
LDO Regulator Pos 2.8V 0.15A 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2.8V, 0.32V Dropout, CMOS, PDSO4