onsemi NCP4682DSN33T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 3.3V
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页13 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2011-01-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
LDO Regulator, 150 mA, Low Dropout, High PSRR, Low Noise 3.3V
Texas InstrumentsTLV71333PDBVR
150-mA, capacitor-free low-dropout voltage regulator with active output discharge & enable
NCP4586 Series 150 mA 3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
Texas InstrumentsTLV71312PDBVR
Capacitor-Free, 150-mA, Low-Dropout Regulator | IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Texas InstrumentsLP5951MF-2.0
Micropower, 150mA Low-Dropout CMOS Voltage Regulator 5-SOT-23 -40 to 125
MCP1801 Series 150 mA 3 V Fixed Output High PSRR LDO Regulator - SOT-23-5
描述
Obsolete Positive Fixed Enable voltage regulator linear -40C~85C 150mA 5.25V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.32V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
LDO, FIXED, 3.3V, 0.15A, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.7V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m