onsemi NCP4624DSN33T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Input Range, 150 mA 3.3 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页8 年前
onsemi
Augswan
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-09-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
MC78PC00 Series 150 mA 1.8 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - SOT-23-5
Texas InstrumentsLP3985IM5-2.8/NOPB
150-mA, low-dropout voltage regulator with bypass & enable 5-SOT-23 -40 to 125
STMicroelectronicsLD3985M33R
LD3985 Series 150 mA 3.3 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
Texas InstrumentsLP3985IM5-4.7/NOPB
Texas InstrumentsLP3985IM5-3.0/NOPB
MCP1801 Series 150 mA 3.3 V High PSRR Low Quiescent Current LDO - SOT-23-5
描述
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A Automotive 5-Pin SOT-23 T/R
Fixed Ldo Voltage Regulator, 2.5V To 9.8V, 610Mv Dropout, 3.3Vout, 150Maout, Sot-23-5 Rohs Compliant: Yes
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.05V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO VOLT REG, 0.15A, 3.3V, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 9.8V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150