onsemi NCP4623HSN100T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA 10 V with Enable
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页4 年前
Farnell
onsemi
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
MIC5235 Series 3 V Fixed Output 150 mA Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
MicrochipMIC5235YM5-TR
MIC5235 Series 150 mA ADJ Output Voltage Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
MIC5235 Series 5 V Fixed Output 150 mA Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
Texas InstrumentsTPS78101DDCR
150-mA, ultra-low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23-THIN -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70436DBVT
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout (LDO) voltage regulator 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70430DBVR
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 10V, 0.5V Dropout, CMOS, PDSO5
NCP4623 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 250mV 2.9mm 150mA 420mW
LDO, FIXED, 10V, 0.15A, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2V; Input Voltage Max: 24V; Fixed Output Voltage Nom.: 10V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150mA; Dro