onsemi NCP4623HSN050T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA 5.0 V with Enable
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页4 年前
Augswan
onsemi
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
MCP1801 Series 150 mA 3.3 V High PSRR Low Quiescent Current LDO - SOT-23-5
MCP1801 Series 150 mA 5 V Fixed Output High PSRR LDO Regulator - SOT-23-5
MCP1804 Series 150 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Shutdown Regulator - SOT-23-5
Texas InstrumentsTLV70133DBVT
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout voltage regulator for 3 V and 3.3 V 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsLP5951MF-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70433DBVT
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout (LDO) voltage regulator 5-SOT-23 -40 to 125
描述
NCP4623HSN050T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,150MA,5V +/-2%,2 TO 24 VIN,5-PIN SOT-23
Fixed Positive LDO Regulator, 5V, 0.4V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT23-5
NCP4623 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 200mV 1.3mm 150mA 420mW
LDO, FIXED, 5V, 0.15A, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2V; Input Voltage Max: 24V; Fixed Output Voltage Nom.: 5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150mA; Dropo