onsemi NCP4620DSN15T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA Auto discharge, 1.5 V
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页14 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA Enable high, 5.0 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA Enable high, 3.3 V
Texas InstrumentsLP2983AIM5-1.2/NOPB
150-mA, 16-V, low-dropout voltage regulator with low output voltage & enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsLP2983AIM5-1.0/NOPB
MicrochipMIC5205YM5-TR
LDO Voltage Regulator, Adjustable, 2.5V to 16V input, 165 mV drop., 150 mA out, SOT-23-5
MCP1801 Series 150 mA 3.3 V High PSRR Low Quiescent Current LDO - SOT-23-5
描述
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 420mW 150mA 1.3mm
Ldo Volt Reg, 0.15A, 1.5V, Sot-23-5 |Onsemi NCP4620DSN15T1G
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 1.1V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO VOLT REG, 0.15A, 1.5V, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.6V; Input Voltage Max: 10V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m