onsemi NCP167AFCT285T2G
LDO Regulator, 700 mA, Ultra-Low Iq, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 2.85V fixed WCSP
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页2 年前
Electro Sonic
onsemi
Master Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+20.72%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
描述
83dB~63dB(100Hz~100kHz) 18¦ÌA fixed 700mA 1 2.85V 1.9V 2.85V 5.5V 0.001%/mA(Typ) 0.02(Typ)
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature RoHS Compliant voltage regulator linear 5.5V 700mA -40C~125C TJ
LDO, FIXED, 2.85V, 0.7A, -40 TO 125DEG C; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.9V; Input Voltage Max: 5.5V; Fixed Output Voltage Nom.: 2.85V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 700mA; Dropout Voltage Vdo: 210mV; LDO Regulator Case Style: WLCSP; No. of Pins: 4Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 2.85V 700mA LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)