onsemi NCP130BMX115TCG
LDO Regulator, 300 mA, Ultra-Low Dropout, High PSRR, with Bias Rail 1.15V non-Active Discharge
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 300 mA, Ultra-Low Dropout, High PSRR, with Bias Rail 1.15V Output Active Discharge
LDO Regulator, 300 mA, Ultra-Low Dropout, High PSRR, with Bias Rail 2.1V Output Active Discharge
LDO Regulator, 300 mA, Ultra-Low Dropout, High PSRR, with Bias Rail 1.5V Output Active Discharge
描述
Fixed Positive LDO Regulator, 1.15V, 0.15V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 1.15V 0.3A 6-Pin XDFN EP T/R
LDO, FIXED, 1.15V, 0.3A, -40 TO 85DEG C;
IC REG LINEAR 1.15V 300MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) ROHS3Compliant voltage regulator linear 75mV 0.45mm 300mA -40C~85C TA
Ldo, Fixed, 1.15V, 0.3A, -40 To 85Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:800Mv; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:1.15V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP130BMX115TCG