onsemi NCP114AMX300TCG
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR 3.0V, Active Discharge
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页5 年前
Master Electronics
onsemi
Augswan
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR 3.0V, Non-Active Discharge
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR 2.8V, Non-Active Discharge
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR 1.8V, Non-Active Discharge
Texas InstrumentsTLV73325PDQNT
300-mA, capacitor-free, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 4-X2SON -40 to 125
Texas InstrumentsTLV73328PDQNR
Texas InstrumentsTLV73311PDBVR
300-mA, capacitor-free, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
描述
LDO Regulators; NCP114AMX300TCG; ON SEMICONDUCTOR; 300 mA; Fixed; 1; 3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.22V Dropout, CMOS, PDSO4
75dB(1kHz) 95¦ÌA Fixed 300mA 1 3V 1.7V 3V 5.5V 220mV@ 300mA 299mA 0.01(Typ) DFN,UDFN(EP) , 1mm*100cm*600¦Ìm
芯片, 稳压器, LDO, 固定, 3V, 0.3A, UDFN-4;
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 4-Pin UDFN EP T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 145mV 0.6mm 300mA -40C~85C TA