onsemi NCP110AMX100TBG
LDO Regulator, 200 mA, Low Vin, Ultra-High PSRR 1V, Active Discharge
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
Electro Sonic
onsemi
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
描述
90dB~55dB(100Hz~100kHz) 25¦ÌA Fixed 200mA 1 1V 1.1V 1V 5.5V 0.001%/mA(Typ) 0.02(Typ) XDFN-4
Fixed Positive LDO Regulator, 1V, DSMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, EXTREMELY THIN PROFILE4
Compliant Fixed 200 mA 1 V Production (Last Updated: 2 years ago) 1 ACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
LDO Regulator Pos 1V 0.2A 4-Pin XDFN EP T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 5.5V 200mA -40C~125C TJ
ON SEMICONDUCTOR NCP110AMX100TBG
Ldo, Fixed, 1V, 0.2A, -40 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.1V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:1V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:200Ma; Dropout Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP110AMX100TBG