onsemi NC7SV32P5X
3.3ns@ 3V, 30pF 1 2 1 1 900mV 3.6V 24mA OR Gate TinyLogic ULP 24mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1.1mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页15 年前
Datasheet10 页3 年前
Upverter
TME
onsemi
Fairchild Semiconductor
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.62%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi NC7SV32P5X 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
OR XOR 7SV86 EAR99 7SV logic gate circuit 3.3ns @ 3V 30pF 900mum 24mA 24mA 3.6V
3.5ns@ 3V,30pF 1 2 1 1 900mV 3.6V 24mA OR Gate TinyLogic ULP 24mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1mm
3.5ns@ 5V,50pF 2 1 1 900mV 3.6V 24mA OR Gate TinyLogic ULP 24mA SC-70 , 1mm*1mm*550¦Ìm
Texas InstrumentsSN74LVC1G32DCKR
SINGLE 2-INPUT POSITIVE-OR GATE OR Gate, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, 2-Input, CMOS, PDSO5
Texas InstrumentsSN74LVC1G86DCKR
Single 2-input, 1.65-V to 5.5-V XOR (exclusive OR) gate 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsSN74LVC1G86DCKRG4
描述
TINYLOGIC ULP-A 2-INPUT OR GATE OR Gate, AUP/ULP/V Series, 1-Func, 2-Input, CMOS, PDSO5
OR 7SV32 EAR99 7SV logic gate circuit 3.3ns @ 3V 30pF 23g 24mA 24mA 3.6V
IC, NC7SV, SMD; Logic Type:OR; Output Current:24mA; No. of Inputs:2; Supply Voltage Range:900mV to 3.6V; Logic Case Style:SC-70; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Base Number:732; Logic IC Base Number:7S32; Logic IC Family:SV; Logic IC Function:ULP-A 2-Input OR Gate; Output Current Max:32mA; Package / Case:SC-70; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:0.9V; Termination Type:SMD
The NC7SV32 is a single two-input OR gate from Fairchild's Ultra-Low Power (ULP-A) Series of TinyLogic®. ULP-A is ideal for applications that require extreme high speed, high drive, and low power. This product is designed for a wide low-voltage operating range (0.9V to 3.6V VCC) and applications that require more drive and speed than the TinyLogic® ULP series, but still offer best-in-class, low-power operation. The NC7SV32 is uniquely designed for optimized power and speed and is fabricated with an advanced CMOS technology to achieve high-speed operation while maintaining low CMOS power dissipation.