onsemi MC78L24ABPG
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 24.0 V; TJ = -40°C to +125°C
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页4 年前
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+45.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC78L24ABPG 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
相关零件
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 24.0 V; TJ = 0°C to +125°C
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 24V 100mA TO-92-3
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 18.0 V; TJ = 0°C to +125°C
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 5.0 V; TJ = -40°C to +125°C
Texas InstrumentsUA78L15ACLPR
100-mA 30-V linear voltage regulator 3-TO-92 0 to 125
Texas InstrumentsUA78L15ACLPE3
描述