onsemi MC33269T-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - TO-220AB
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页4 年前
Electro Sonic
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.68%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi MC33269T-3.3G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Texas InstrumentsTLV1117CKCT
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Texas InstrumentsTLV1117CKCS
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 3-TO-220 0 to 125
Linear Voltage Regulator, 1 A, 5 V, Negative Vout: -8.0 V; 2%; TJ = 0°C to +125°C
onsemiMC7924BTG
Linear Voltage Regulator, 1 A, 5 V, Negative Vout: -24 V; 4%; TJ = -40°C to +125°C
onsemiMC7906CT
1.0 A Negative Voltage Regulators | IC REG LINEAR -6V 1A TO220AB
STMicroelectronicsL7824ACV-DG
LDO Regulator Pos 24V 1A 3-Pin TO-220 Tube
描述
MC33269T-3.3G, LDO VOLTAGE REGULATOR,800MA,3.3V 1%,MAXIMUM OF 20 VIN,3-PIN TO-220
IC, VOLTAGE REGULATOR; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA; Dropout Voltag