onsemi FDB42AN15A0-F085
N-Channel 150 V 35 A 42 mO Surface Mount Power Trench Mosfet - D2PAK
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
onsemi
Future Electronics
Fairchild Semiconductor
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-07-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
onsemiFDB2552
N-Channel PowerTrench® MOSFET 150V, 37A, 36mΩ
Trans MOSFET N-CH 150V 5A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
InfineonIRFS4615PBF
IRFS4615PBF N-channel MOSFET Transistor, 33 A, 150 V, 3-Pin D2PAK
MOSFETs 43a, 150V, 0.042 Ohm N-Ch MOSFET
Mosfet, N-Ch, 150V, 40A, To-263 Rohs Compliant: Yes |Vishay SQM40N15-38_GE3
Trans MOSFET N-CH 150V 43A 3-Pin (2+Tab) TO-263AB T/R
描述
Trans MOSFET N-CH 150V 35A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
TAPE REEL/TO263_03, SINGLE, N-CH, 150V, 42MOHM ULTRAFET TRENCH MOSFET
N-Channel PowerTrench® 150V, 35A, 42mΩ
Power Field-Effect Transistor, 35A I(D), 150V, 0.042ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB