onsemi FAN53610AUC33X
IC REG BUCK 3.3V 1A 6WLCSP / Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A 6-UFBGA, WLCSP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
onsemi
Fairchild Semiconductor
Arrow.cn
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi FAN53610AUC33X 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-08-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Step Down Single-Out 0.75V to 1.4375V 1.1A 12-Pin WLCSP T/R
Switching Controller, Voltage-mode, 1.8A, 3350kHz Switching Freq-Max, PBGA12
Switching Regulator, Current-mode, 1A, 3000kHz Switching Freq-Max, PBGA9
Texas InstrumentsTPS62698YFDR
800-mA, 3-MHz High-Efficiency Step-Down Converter. 3.0V fixed Output voltage. 6-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsTPS62693YFDR
800-mA , 3-MHz HIGH-EFFICIENCY STEP-DOWN CONVERTER | IC REG BUCK 2.85V 800MA 6DSBGA
描述
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Voltage Regulators 3MHz, 1A Sync Buck Regulator
3 MHz, 600 mA / 1A Synchronous Buck Regulator
Tape & Reel (TR) Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) ACTIVE (Last Updated: 22hours ago) Active DC to DC switching regulator 3.6V 0.625mm 1A 3MHz