onsemi 1SMB26AT3G
TVS Diode Single Uni-Dir 26V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页14 年前
Upverter
iiiC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 onsemi 1SMB26AT3G 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-01-01
相关零件
onsemiSMBJ26A
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 42.1V 5muA 600W 150C
LittelfuseTPSMA6L26A
TVS Diodes & ESD Suppressors; TPSMA6L26A; LITTELFUSE; 26 V; 42.1 V; 28.9 V; 30.4 V
SMA6J Series 600W 26V 42.1V Clamping Surface Mount TVS Diode DO-214AC
BournsSMBJ24A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 24 V, 38.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ26A
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 26 V, 42.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ24A-13-F
SMBJ24A Series 600 W 24 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
描述
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 26 V Unidirectional
TVS DIODE, 600W, 26V, SMB; TVS Polarity:; TVS DIODE, 600W, 26V, SMB; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:26V; Breakdown Voltage Range:28.9V to 31.9V; Clamping Voltage Vc Max:42.1V; Peak Pulse Current Ippm:14.2A; Diode Case Style:403A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3W
Transient Voltage Suppression Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:26V; Clamping Voltage Max, Vc:42.1V; Termination Type:SMD; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Package/Case:SMB; Breakdown Voltage, Vbr:30.4V ;RoHS Compliant: Yes