Omron Z-15GW4455-B
General purpose basic switch, long hinge lever, SPDT, 15 A, drip proof, screw terminals
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页10 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.96%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Cross Roller Plunger Screw 15A 500VAC Screw Mount
Snap-Action Switch 1-(1) SPDT 15A 250VAC Short Roller Lever, Screw Terminal M4 Z-15GW22-B
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.43N Panel Mount Screw
Honeywell11SM38
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger Screw 5A 250VAC 30VDC 1.39N Screw Mount
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 5A, 30VDC, 6mm, Screw Terminal, Short Roller Lever Actuator, Panel Mount
PanasonicAZH1021
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Roller Lever Screw 5A 250VAC 250VDC 2.45N Linear Screw Mount
描述
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Long Hinge Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 0.88N Screw Mount Screw
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 15A, 14VDC, 5.6mm, Screw Terminal, Long Hinge Lever Actuator, Panel Mount
SWITCH, LONG HINGE LEVER, SPDT, 250V; Microswitch Type:Snap Action; Microswitch Actuator:Long Hinge Lever; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:15A; Contact Voltage DC Nom:14V RoHS Compliant: Yes