Omron Z-15GW2-B7-K
Snap Action Switch, Hinge Roller, Lever Actuator, SPDT, 15 A at 480 V AC Contact Rating
数据表
数据表和文档
Upverter
Datasheet28 页10 年前
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.49%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron Z-15GW2-B7-K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Switch Snap Action SPDT Short Roller Lever Screw 15A 480VAC 250VDC 1.56N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 1.96N Screw Mount Screw
HoneywellBZ-R330-P4
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.43mm, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.42N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Roller Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.42N Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Button Screw 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.42N Screw Mount
描述
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 0.98N Screw Mount Screw
IP00 Snap Action Limit Switch, Roller Lever, Thermosetting Resin, NO/NC, 500V
IP67 Snap Action Limit Switch; Roller Plunger; ; NO/NC; 480V
General purpose basic switch, hinge roller lever, SPDT, 15 A, screw terminals
MICROSWITCH, ROLLER LEVER, SPDT 15A 250V; Microswitch Type:Standard; Microswitch Actuator:Hinge Roller Lever; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:-; Contact Current Max:15A; Contact Voltage DC Nom:250V RoHS Compliant: Yes