Omron XW4N-16D1-A
Connector Pluggable Terminal Block Plug 16 Position 3.5mm Push-In Straight Cable Mount 8A
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页5 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron XW4N-16D1-A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
Omron XW4N-16D1-A Terminal Block Connector Unshrouded Female 16-Pin
Barrier Strip Terminal Block, 8A, 1.5mm2, 1 Row(s), 1 Deck(s)
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 16POS, 16AWG; Pitch Spacing:3.5mm; No. of Positions:16Positions; Conductor Area CSA:1.5mm²; Wire Connection Method:Push In Lock; Rated Current:8A; Rated Voltage:160V; Product Range:XW4N Series RoHS Compliant: Yes