Omron XW4N-14D1-A
Connector Pluggable Terminal Block Plug 14 Position 3.5mm Push-In Straight Cable Mount 8A
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron XW4N-14D1-A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2022-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
PCB SOCKET, PUSH-IN, 3.5MM, SINGLE-ROW, 14 POSITION, STRAIGHT, GOLD, XW4 SERIES
TERMINAL BLOCK CONNECTOR CONNECTORS
XW4N-14D1-A, OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
3.5MM PUSH-IN T/B 14WAY SNGL S
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 14POS, 16AWG; Pitch Spacing:3.5mm; No. of Positions:14Positions; Conductor Area CSA:1.5mm²; Wire Connection Method:Push In Lock; Rated Current:8A; Rated Voltage:160V; Product Range:XW4N Series RoHS Compliant: Yes