Omron V-15G-1C25-K
Switch; Snap Acting; 200 g; 15 A; 250 VAC; Thermoset; SPDT; -25 to +80 deg.C
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet16 页21 年前
element14 APAC
Farnell
Sager Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+152%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Long Hinge Lever Quick Connect Screw Mount
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 15A 250VAC Screw Mount
HoneywellV7-7B17D8-201
Switch, Miniature, Basic, SPDT, Roller Lever, 0.81 Inches, QC 0.187 Inches
HoneywellV7-1B17D8
Switch Snap Action SPDT Plunger Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 1.47N Screw Mount
描述
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 15A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 15A, 8VDC, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 250V
Microswitch, Pin Plunger, Spdt 15A 250V; Microswitch Type:snap Action; Microswitch Actuator:pin Plunger; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:15A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes