Omron V-10G5-1C25-K
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 10A 250VAC Screw Mount
Obsolete
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet16 页21 年前
element14 APAC
Farnell
Sager Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.44%
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
相关零件
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 0.25N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
描述
Miniature Basic Switch, V10M0004F ;V-10G5-1C25-K BY OMI | Omron Automation V-10G5-1C25-K BY OMI
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Microswitch, Roller Lever Spdt 10A 250V; Microswitch Type:snap Action; Microswitch Actuator:hinge Roller Lever; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes