Omron V-10G5-1C24-K
Switch; Miniature; Short Hinge Roller Lever; 10 A; 250/125 VAC; Snap-Action
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet16 页21 年前
element14 APAC
Farnell
Sager Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron V-10G5-1C24-K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 0.25N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
描述
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 10A, 8VDC, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Short Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.18N Screw Mount
Microswitch, Roller Lever Spdt 10A 250V; Microswitch Type:snap Action; Microswitch Actuator:hinge Roller Lever; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes