Omron V-10G4-3C25-K
Switch Snap Action N.O. SPST Simulated Roller Lever 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount Quick Connect
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页21 年前
JRH Electronics
3 个月趋势:
+2.05%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron V-10G4-3C25-K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2010-11-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
相关零件
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA Screw Mount
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 5A 250VAC 250VDC 0.49N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPST-NC Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
描述
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 5.6mm, Quick Connect Terminal, Simulated Roller Lever Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V
Microswitch, Spst-No, 10A, 250Vac/8Vdc; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Simulated Roller Lever; Contact Configuration:Spst-No; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:8V Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components V-10G4-3C25-K