Omron V-10G2-1C25-K
Switch; Snap Action; 10 A; 250 V; SPDT; 125 g; 1.40 in. +/- 0.03 in.; Thermoset
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet16 页21 年前
element14 APAC
Farnell
Sager Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+108%
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever 5A 250VAC 0.29N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 0.25N Screw Mount Quick Connect
描述
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.23N Screw Mount
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 10A, 8VDC, 5.6mm, Quick Connect Terminal, Hinge Lever Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
On-Mom SPDT 1.25N 1.6mm 50000000Cycles 300000Cycles 10A SPDT 48.4mm*24.2mm
MICROSWITCH, HINGE LEVER, SPDT 10A 250V; Microswitch Type: Snap Action; Microswitch Actuator: Hinge Lever; Contact Configuration: SPDT; Switch Terminals: Quick Connect; Contact Current Max: 10A; Contact Vo 89C8151
Microswitch, Hinge Lever, Spdt 10A 250V; Product Range:v Series; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Ac Nom:250Vac; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc; Operating Force:125Gfrohs Compliant: Yes