Omron V-10G-1B5-K
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Screw 10A 250VAC 250VDC 1.96N Screw Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页19 年前
Master Electronics
Sager Electronics
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.62%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
相关零件
Switch Snap Action N.O. SPST Pin Plunger Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC 1.96N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC Screw Mount
HoneywellV3-101
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.5A, 125VDC, 2.21mm, Screw Terminal, Plastic Plunger Actuator, Panel Mount
Snap-Action Switches SPDT 10A QC TERM
C&K ComponentsTF2CHK6SP0060C
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, Screw Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
描述
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.1A, 125VDC, 2.5mm, Screw Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH, SNAP ACTING, 150 G, 10 A, 250 VAC, THERMOSET, SPDT, -25 TO +80 DEG.C
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
On-Mom SPDT 2N 1mm 50000000Cycles 300000Cycles 10A 1.5¡ã SPDT , 34.8mm*10.3mm
Microswitch, Spdt, 10A, 250Vac; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Pin Plunger; Contact Configuration:Spdt; Switch Terminals:Screw; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:-; Product Range:V Series Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components V-10G-1B5-K