Omron MJN2C-E-AC120
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 10 A, 8 Pins, Quick Connect
Production
数据表和文档
Farnell
Datasheet8 页23 年前
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.97%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2000-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityKUHP-11A51-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 20A DPDT (73.66x35.71x38.89)mm Bracket Power Relay
TE Connectivity8-1608065-4
Power Relay 120VAC 20A DPDT (( 73.66mm 38.74mm 35.56mm)) Flange Mount
POWER/SIGNAL RELAY DPDT MOMENTARY 1700mW (COIL) 20A (CONTACT) 28VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
Power Relay 24VAC 75Ohm 20A DPDT(38.73x35.56x73.66)mm Socket
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
TE Connectivity4-1608065-9
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
描述
RELAY; E-MECH; GEN PURP; DPDT; CUR-RTG 20A; CTRL-V 120AC; FLANGE MNT; PLUG-IN; UL; CSA
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 20A DPDT (38.73x35.56x73.66)mm Socket General Purpose Relay