Omron LY4-0-AC120
Electromechanical Relay 4PDT 10A 120VAC 2.2KOhm Through Hole
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet16 页23 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power Relay 120VAC 10A 4PDT(28x41.5x42.4)mm Socket
POWER/SIGNAL RELAY 4PDT MOMENTARY 2500mW (COIL) 10A (CONTACT) 24VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
Electromechanical Relay 4PDT 10A 120VAC 2.2KOhm Socket
Schneider Electric784XDXC-120A
Power Relay 110/120VAC 15A 4PDT(40.6x27.9x39.1)mm Socket
Schneider Electric784XDXM4L-120A
Power Relay Electromechanical General Purpose 120VAC 15A 4PDT Solder/Plug-In Contacts 784 Series
Schneider Electric782XDX2C-120A
Relay; E-Mech; Pwr; 4PDT; Cur-Rtg 8,10A; Ctrl-V 110AC; Vol-Rtg 120,277/28AC/DC
Weidmuller7760056103
Industrial Relay Module 4 CO 115VAC 5A Plug-In Connection
描述
Power Relay 120VAC 10A 4PDT(28x21.5x36)mm THT
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 2500mW (Coil), 10A (Contact), 24VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output
POWER RELAY, 4PDT, 120VAC, 10A, PC BOARD; POWER RELAY, 4PDT, 120VAC, 10A, PC BOARD; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:120V; Contact Current Max:5A; Contact Voltage AC Nom:110V; Contact Voltage DC Nom:24V; Coil Resistance:22.2kohm; Contact Configuration:4PDT
Relay, 4Pdt, 240Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Ly Series; Relay Mounting:Pcb; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:110V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation LY4-0-AC120