Omron G7L-2A-TUB-CB-AC24
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet18 页23 年前
Datasheet12 页13 年前
Omron
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.98%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2000-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
E-Bracket, Enclosed Power Relay, Square, 30 A, 6 Pins, Screw
Electromechanical Relay 24VDC 303Ohm 25A DPST-NO (68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
TE Connectivity1-1393212-6
Power Relay 22VDC 40A DPST-NO( (68.58mm 34.54mm 37.97mm)) Flange
TE Connectivity1423008-9
Power Relay 24VDC 30A DPST-NO(68.58x34.54x37.97)mm Flange
TE ConnectivityT92P7D22-22
Power Relay DPST 600VAC 22VDC Quick Connect Panel Mount
描述
Electromechanical Relay 24VAC 303Ohm 25A DPST-NO (68.5x33.5x47)mm Bracket General Purpose Relay
POWER RELAY, 2 POLE, DPST-NO, QC TERM, UPPER BRACKET, 24VAC
Relay, Dpst-No, 277Vac, 25A; Contact Configuration:Dpst-No; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:25A; Product Range:G7L Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Contact Voltage Vdc:- Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G7L-2A-TUB-CB-AC24