Omron G7L-2A-P-PV-DC24
Power/Signal Relay, 2 Form A, DPST, Momentary, 26.4VDC (Coil), DC Input, Random, AC Output
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet4 页8 年前
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+14.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-02-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393212-6
Power Relay 22VDC 40A DPST-NO( (68.58mm 34.54mm 37.97mm)) Flange
Electromechanical Relay DPST-NO 25A 24VDC 303Ohm Bracket Mount
POWER/SIGNAL RELAY DPST MOMENTARY 0.079A (COIL) 24VDC (COIL) 1900mW (COIL) PANEL MOUNT
TE Connectivity1423008-9
Power Relay 24VDC 30A DPST-NO(68.58x34.54x37.97)mm Flange
TE Connectivity / AMP1393212-9
Electromechanical Relay 18VDC 40A DPST-NO (52.32x34.54x30.73)mm THT Power Relay
TE ConnectivityT92P7D22-22
Power Relay DPST 600VAC 22VDC Quick Connect Panel Mount
描述
Power Relay 24VDC 30A DPST-NO(52.5mm 35.5mm 41mm) THT
Silver Alloy 24V 30A Normal Open:2A(DPST-Normal Open) Plugin Power Relays ROHS
Custom Relay | Omron Electronic Components G7L-2A-P-PV DC24
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V