Omron G7L-2A-BUBJ-CB-DC12
Relay 12VDC Coil Screw Terminal 240VAC 25A 2 Poles Panel Mounting DPST-NO
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet18 页23 年前
Datasheet12 页13 年前
Omron
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
X-ON
相关零件
Electromechanical Relay 12VDC 75Ohm 25A DPST-NO (68.5x33.5x47)mm Bracket General Purpose Relay
Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(68.5x33.5x47)mm Bracket
Power Relay/Omron Electronic Components |Omron Electronic Components G7L-2A-TUBJ-80-CB-DC12
描述
Top Flange, Enclosed Power Relay, Square, 30 A, 6 Pins, Screw
RELAY, E-MECH, DPST-NO, CTRL-V 12DC,25A,250VAC, PANEL MOUNT, SCREW TERM, G7L SERIES
Electromechanical Relay DPST-NO 25A 12VDC 75Ohm Bracket Mount
Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket
Relay, Dpst-No, 277Vac, 25A; Contact Configuration:Dpst-No; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:25A; Product Range:G7L Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G7L-2A-BUB-J-CB DC12