Omron G6J-2FS-Y-TR-DC4.5
Electromechanical Relay 4.5VDC 137.9Ohm 1A DPDT(10.6x5.7x10)mm SMD Ultra-Compact and Slim Relay
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet8 页10 年前
Master Electronics
iiiC
Sager Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Electromechanical Relay DPDT 1A 4.5VDC 137.9Ohm Through Hole
PanasonicAGN2004H
Relay; Slim Polarized; 2 Form C; 140 mW (Nom.); Standard PC Board
PanasonicTQ2-4.5V
Low Profile Signal relay, 2 Form C, 1 Form A 30VDC, PC Board Terminal Type, Gold Contact
PanasonicAGN200A4H
Relay; Slim Polarized; 2 Form C; 140 mW (Nom.); Surface Mount Terminal
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(14.3x11.5x6.6)mm SMD
Telecom Relay/Omron Electronic Components |Omron Electronic Components G6J-2P-Y-DC5
描述
Electromechanical Relay DPDT 1A 4.5VDC 137.9Ohm Surface Mount
Smt Tape And Reel Relay |Omron Electronic Components G6J-2FS-Y-TR DC4.5
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.03A (Coil), 4.5VDC (Coil), 140mW (Coil), 1A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight