Omron G6B-1174P-US-DC24
Power Pcb Relay 8A Spst-no Ctrl V 24VDCVOL-RTG 250/30AC/DC, G6B Series
Production
数据表和文档
Omron
Datasheet8 页26 年前
Master Electronics
Farnell
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Power Relay, Spst-No/Nc, 24Vdc, 8A, Tht Rohs Compliant: Yes |Omron G6C-2117P-US DC24
Electromechanical Relay SPST-NO/SPST-NC 8A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
PanasonicADW1124TW
SPST THROUGH HOLE LATCHING RELAY, 24V DC FOR USE IN GENERAL PURPOSE APPLICATIONS
Signal Relay 24VDC 2A SPST-NO( (21mm 10mm 10mm)) THT
TE Connectivity8-1393224-2
Power/Signal Relay 1 Form A SPST Momentary
TE Connectivity1-1393224-2
Electromechanical Relay 24VDC 2.35KOhm 8A SPST-NO
描述
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
POWER RELAY, SPST-NO, 8A, 250VAC/30VDC;
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, Momentary, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 8A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
POWER RELAY, SPST-NO, 24VDC, 8A PC BOARD Relay Type:High Capacity; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:8A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:2880ohm; Contacts:SPST-NO; Coil Type:DC
Relay, Spst-No, 250Vac, 30Vdc, 8A; Contact Configuration:Spst-No; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:8A; Product Range:G6B Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250V; Relay Terminals:Solderrohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G6B-1174P-US-DC24