Omron G5NB-1A4-E-DC12
Pcb Power Relay, G5NB Series, Sealed, High Capacity, Spst-no, 5A, 12VDC
Production
价格与库存
数据表和文档
Omron
Datasheet6 页21 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+187%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron G5NB-1A4-E-DC12 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicALDP112W
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 5A SPST-NO (20.5x7.2x15.3)mm THT Power Relay
TE Connectivity1461353-5
12V AgSnO2 5A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin Power Relays ROHS
PCB POWER RELAY, G5NB SERIES, HIGH CAPACITY, GENERAL PURPOSE, SPST-NO, 5A, 12VDC
PanasonicALDP109W
Power Relay 9VDC 3DC/5AAC SPST-NO(20.2x6.9x14.9)mm THT
PanasonicALDP105W
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 5V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 5VDC Coil Through Hole
Electromechanical Relay SPST-NO 3ADC/5AAC 5VDC 125Ohm Through Hole
描述
Electromechanical Relay SPST-NO 5A 12VDC 720Ohm Through Hole
Omron G5NB-1A4-E-DC12 PCB Relay 16A 12VDC SPST Compact Design
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 3A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
General Purpose Relay, G5Nb Series, Power, Non Latching, Spst-No, 12 Vdc, 3 A Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G5NB1A4E DC12
Electromagnetic relay; contact rating current 5A; coil voltage 12VDC; make contact (1A); coil power 200mW; 3A/30VDC; 5A/250VAC
RELAY, SPST-NO, 125VAC, 30VDC, 3A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 5A; Product Range: G5NB Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latchi; Available until stocks are exhausted