Omron G3VM-101CR
Solid State Relay 25mA 1.8V DC-IN 3A 80V AC/DC-OUT 8-Pin DIP Stick
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron G3VM-101CR 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2017-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
NEW HIGH CAPACITY & HIGH TEMPERATURE MOSFET RELAY - G3VM DIP 8 PACKAGE
Solid State Relays - PCB Mount DIP8 100V 3A 9.66x3.65x6.4mm
Mosfet Relay, Spst-No, 3A, 100V, Th; Contact Form:Spst-No (1 Form A); Load Type:Ac/Dc; Load Voltage Max:100V; Load Current:3A; Mosfet Relay Package Style:Dip-8; Relay Mounting:Through Hole; Relay Terminals:Pc Pin Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G3VM-101CR