Omron G3NA-240B-DC5-24
Relay; Ssr; Gen Purp; Cur-rtg 40A; Ctrl-v 5-24DC; Vol-rtg 24-240AC; 4 Pin
Obsolete
数据表和文档
Omron
Datasheet18 页23 年前
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1998-05-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2020-03-31
LTD Date2020-06-30
相关零件
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, DIN Rail & Screw, Phototriac
Sensata /CrydomD2440
1 Series 40 A 24 to 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Panel Mount
SensataA2440
Relay Solid State 4mA 280 (RMS) Volt AC Input 40 (RMS)A 280 (RMS) Volt AC Output 4-Pin
Schneider ElectricW6240ASX-1
Relay; 40 to 280 VAC; Solid State; 40 A; SPST-NO; 625 A (Non-Repetitive); AC
Relay;SSR;Zero-Switching;Cur-Rtg 40A;Ctrl-V 4-32DC;Vol-Rtg 24-280AC;PCB Mnt
描述
Relay SSR 7mA 32V DC-IN 40A 264V AC-OUT 4-Pin
OMRON G3NA-240B-DC5-24 Puck Style Solid State Relay, 5 to 24VDC. More details: Solid State Relay, Max. Output w/Heat Sink 40A, Input Voltage 5 to 24VDC, Voltage Output 24 to 240VAC, Turns On At Zero Cross, 3 Phase, Switch Type Phototriac
Solid State Relay; Contact Configuration:Spst-No; Load Current:40A; Operating Voltage Max:264Vac; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:Zero Crossing; Operating Voltage Min:19Vac; Control Voltage Min:5Vdc Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation G3NA-240B-DC5-24