Omron G2R-1A-T-AC120
Relay, E-Mech, Power, Spst-No, Cur-Rtg 10A, Ctrl-V 120Ac, Vol-Rtg 250/30Ac/Dc
Production
数据表和文档
Omron
Datasheet12 页23 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.83%
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 900mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 120VAC 6.5KOhm Through Hole
POWER/SIGNAL RELAY SPST MOMENTARY 900mW (COIL) 10A (CONTACT) 30VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
PanasonicJS1A-48V
Miniature Power Relay, 1 Form C, 10A 250VAC 10A 125VAC, 6A 277VAC
PanasonicJS1AF-B-48V
Miniature Power Relay, 1 Form C, 10A 250VAC 10A 125VAC, 6A 277VAC, Flux Resistant
PanasonicJS1A-B-48V
Miniature Power Relay, 1 Form A, 10A 250VAC 10A 125VAC, 6A 277VAC, Class B Coil
描述
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 120VAC 6.5KOhm Bracket Mount
Power Relay 120VAC 10A SPST-NO(45x14x38)mm Bracket
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 900mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
ER - Relay,Power,Pcb,SPST-NO,U
RS APAC
Relay, Spst-No, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:spst-No; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:g2R Series; Relay Mounting:panel; Coil Type:non Latching; Contact Voltage Vac:250Vac; Coil Resistance:6.5Kohm Rohs Compliant: Yes
POWER RELAY SPST-NO 120VAC, 10A, BRACKET Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:120V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:6500ohm; Contacts:SPST-NO