Omron G2R-1A-E-DC24
Relay, 16 A, 380 VAC, 24 VDC, Power, 21.8 ma, Pcb Mount, Spdt-no, 1100 Ohms
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页9 年前
Omron
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.01%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron G2R-1A-E-DC24 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393230-1
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 24VDC 1.1KOhm Through Hole
TE Connectivity / P&BRP730024
Electromechanical Relay 24VDC 1.1KOhm 25A SPST-NO (( 29mm 12.6mm 25.5mm)) THT Power Relay
TE Connectivity2-1440002-9
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V / Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29.2x12.8x20.6)mm THT
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
Power Relay, Spst-No, 24Vdc, 12A, Tht Rohs Compliant: Yes |Omron G2RL-1A-E-CF DC24
Silver Alloy() 24V 16A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) DIP,12.5x28.8mm Power Relays ROHS
描述
Omron G2R-1A-E-DC24 Power Relay 24V DC 16A 1 Form A SPST Momentary
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29x13x25.5)mm THT
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
General Purpose Relay, G2R Series, Power, Non Latching, Spst-No, 24 Vdc, 10 A Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G2R-1A-E- DC24
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, Momentary, 0.022A (Coil), 24VDC (Coil), 530mW (Coil), 16A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
POWER RELAY SPST-NO 24VDC, 16A, PC BOARD Relay Type:High Capacity; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:16A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:1100ohm; Contacts:SPST-NO; Coil Type:DC
RELAY, SPST-NO, 250VAC, 30VDC, 10A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 16A; Product Range: G2R Series; Relay Mounting: Through Hol; Available until stocks are exhausted Alternative available