Omron G2R-1A-E-AC120
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 120VAC 6.5KOhm Through Hole
Obsolete
数据表和文档
Omron
Datasheet12 页23 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Electro Sonic
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.87%
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-02-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-03-31
相关零件
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 110VAC 4.6KOhm Through Hole
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 48VDC 5.358KOhm Through Hole
PanasonicALZ51B48
Relay Power Slim SPST-NO 440VAC 48VDC PC Pins Through Hole Tube
PanasonicALZ22F48W
Low Profile Power Relay, 1 Form A, 16A 250VAC, Sealed, Class F Coil
Electromechanical Relay SPST-NO 12A 48VDC 5.358KOhm Through Hole
TE Connectivity2-1393240-4
General Purpose Power PCB Electromechanical Relay SPST 16A 24VDC 1440Ohm Through Hole
描述
Power Relay 120VAC 16A SPST-NO(29mm 13mm 25.5mm) THT
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 900mW (Coil), 16A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output