Omron D3V-21G-1C4A
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 1.23N Screw Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页10 年前
Datasheet12 页10 年前
Omron
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+63.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Omron D3V-21G-1C4A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 16A 8VDC 5.6mm PANEL MOUNT
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 16A 8VDC 2.2mm PANEL MOUNT
Snap Acting/Limit Switch SPDT Momentary 16A
HoneywellV7-1C17D8
Switch, Miniature, Basic, SPDT, PIN PLUNGER Actuator, QUICK CONNECT TERMINATION
HoneywellV7-1C17E9
Switch Snap Action SPDT Pin Plunger Quick Connect 15A 277VAC 1.47N Screw Mount
HoneywellV7-6C17D8
Switch Snap Action SPDT Plunger Quick Connect 15.1A 277VAC 250VDC 3.89N Screw Mount
描述
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 21A, 8VDC, 2.2mm, Quick Connect Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 21A 250V
On-Mom SPDT 1.25N 1mm 10000000Cycles 50000Cycles 21A 1.2¡ã 21.9mm
Basic / Snap Action Switches MINIATURE BASIC SWIT CH
MINIATURE BASIC SWITCH DETECTION SWITCHES
MICROSWITCH SPST-NO 125VAC 100m
D3V-21G-1C4A, OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
MICROSWITCH, SPDT, 21A, 250VAC; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Pin Plunger; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:21A; Contact Voltage DC Nom:-; Product Range:D3V Series RoHS Compliant: Yes