Omron A165L-ARA-24D-2
Switch, Pushbutton, Illuminated, DPDT, LED, 24V, SQUARE GUARD, RED, ALTERNATE
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页20 年前
Electro Sonic
TME
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.33
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Pushbutton Switch, DPDT, Alternate, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT ALT REC 24V RED IP40 Lamp Illum
NKK SwitchesUB26KKW015C-CC
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Latched, 5A, 30VDC, 8 PCB Hole Cnt, Solder Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesUB226KKW016CF-2B
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Alternate, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesUB16KKW01N-C
Pushbutton Switch, SPDT, On-on, Momentary, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
描述
Switch Push Button N.O./N.C. DPDT Square Button 5A 250VAC 30VDC Alternate Contact Panel Mount Solder
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT ALT SQ 24V RED IP65 LED Illum
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
On-On DPDT -16.00(Dia) 200000Cycles 30V 125V 100000Cycles 5A(AC) , 18mm*37.8mm